תפיסת הביטחון של ישראל

 נושאי ההרצאות:

  • תפיסת הבטחון הלאומי של ישראל: אסטרטגיה חדשה לעידן של תמורות.
  • מבן-גוריון לביבי: הבטחון הלאומי על פני שבעה עשורים.
  • המשכיות ותמורות בתפיסת הבטחון הלאומי של ישראל
  • הסביבה האסטרטגית השתנתה ללא ההכר והתמורות המתחייבות בתפיסת הבטחון הלאומי

סוגיות בטחון ישראל והאסטרטגיה הצבאית עומדות במרכז ההוויה הלאומית מאז קום המדינה. מלחמות עם צבאות ערב, הסכסוך עם הפסלטינים וטרור בלתי-פוסק, רקטות, איומים לא-קונבנציונליים, לרבות הגרעין, הסייבר וקשרי חוץ בעייתיים וסבוכים, כולם איומו על הבטחון הלאומי.

כיום, ישראל חזקה ובטוחה מתמיד והיא נהנית מחלון הזדמנויות להתוויית עתידה כמדינה וכחברה.  בשנים האחרונות חלו שנויים מרחיקי לכת בסביבה האסטרטגית של ישראל, באופי האיומים הניצבים בפנינו וגם בחברה הישראלית, אשר מחייבים שנויים משמעותיים בתפיסת הבטחון הלאומי . איראן, למשל, היא היריבה המסוכנת ביותר שידענו ויתכן שהיא גדולה, חזקה, רחוקה ואף מתוכחמת מכדי שנוכל להכריעה, הגם שאפשר להתגנונן מפניה בהצלחה. איראן פועלת, וכך גם חיזבאללה וחמאס, למימוש אסטרטגיה צבאית ארוכת טווח של "התשה עד כדי השמדה", בין השאר על בסיס יכולות גרעין ואיום רקטי חמור על העורף.

על סמך נסיון של למעלה משני עשורים במערכת הבטחון, כולל כסגן ראש המטה לבטחון לאומי, ועל בסיס הספר שלי "תפיסת הבטחון הלאומי של ישראל: אסטרטגיה חדשה לעידן של תמורות," הינכם מוזמנים לשיח מרתק בענייני הבטחון הלאומי של ישראל.

בין הסוגיות הנבחנות: ההתמודדות עם מאמצי איראן להתגרען ולהרחיב השפעתה; מדוע צה"ל אינו מצליח להרתיע ולהכריע כיום; המענה לאיומי הרקטות; האם ישראל יכולה כלל להתקיים כיום ללא ארה"ב; האתגר הדמוגרפי וסכנת הדה-לגיטימציה הבינ"ל; מדיניות "העמימות הגרעינית"; איומי הסייבר; האם העורף ערוך למלחמה הבאה והחוסן החברתי.  במוקד הדברים – המצע הפומבי הסדור, המקיף והמנומק הראשון לתפיסת בטחון לאומי ישראלית, המוצג בספר.

 

למידע נוסף ולהזמנת הרצאה הקליקו על הכפתור למטה.

© כל הזכויות שמורות לצ'ק פרייליך