דה-לגיטימציה ו- בי די אס

נושאי ההרצאות:

  • לוחמה דיפלומטית, דה-לגיטימציה ו-BDS: האיום ואיך להלחם חזרה.

לישראל יחסים כיום עם יותר מדינות מאי פעם בעבר, עדות לעצמתה הכלכלית, במיוחד בתחום ההי-טק, והצבאית. מנגד, הדה-לגיטימציה הבינ"ל של ישראל הגיעה למימדים חמורים, תוצאה של לוחמה דיפלומטית ומסע השחרה ערבי הנמשכים מאז הקמתה, לרבות קריאות לחרם על ישראל; הרוב האוטומטי של העולם השלישי באו"מ; אנטישמיות מחודשת; ומדיניותה של ישראל עצמה, במיוחד בנושא הפלסטיני וההתנחלויות.

ישראל, שקשורה בעבותות לתהליכי הגלובליזציה העולמיים, אינה יכולה להרשות לעצמה גנוי ובידוד בינ"ל חמור כ"כ. חמור מכל, תהליכי הדה-לגיטימציה וה-בי די אס החלו מכים שורשים גם בארה"ב, במיוחד בקרב צעירים וליברלים ,ואף בקהילה היהודית. אבדן התמיכה של דעת הקהל באירופה  היה חמור; אבדן תמיכת דעת הקהל האמריקאית עלול להיות קיומית.

ההרצאה מסקרת את מסע הלוחמה הדיפלומטית והדה-לגיטימציה המתנהל נגד ישראל ואת יעדיו העיקריים: הפעלת לחץ על ישראל  לשנוי מדיניותה; הצרת חופש התמרון הצבאי והדיפלומטי שלה ואף יכולתה להגיב על תקיפות טרור והתגרויות ברורות נוספו; בטווח הארוך, החלשת ישראל ואף הכרעה  ע"י פגיעה הדרגתית בקשרי החוץ ובמעמדה הבינ"ל, בידודה וערעור אמינות עמדותיה במשאים ומתנים ובעימותים עתידיים. ההרצאה מתארת את מאמצי ישראל, ממשלות ידידותיות ויהדות התפוצות, להתמתודד עם התופעה, כמו גם כיווני ההתפתחויות הצפויות בעתיד.

 

למידע נוסף ולהזמנת הרצאה הקליקו בכפתור למטה.

© כל הזכויות שמורות לצ'ק פרייליך